REGULAMIN – CHALLENGER 2v2 LIGA KLANOWA

CHALLENGER 2v2 – LIGA KLANOWA – REGULAMIN

UCZESTNICTWO

1. Organizatorem turnieju CHALLENGER 2v2 – LIGA KLANOWA jest PES Championship Series (PESCS.pl).

2. Rozgrywki odbywają się w grę eFootball PES2020 na platformie PlayStation 4 w formacie 2v2 (dwóch na dwóch).

3. Udział w turnieju jest bezpłatny. Jeżeli jakakolwiek drużyna w trakcie sezonu odda 3 lub więcej walkowerów, to jest usuwana z rozgrywek i zdyskwalifikowana na kolejne sezony.

4. Rozgrywki otwarte są dla wszystkich graczy, którzy posiadają grę eFootball PES2020, dostęp do rozgrywki ONLINE na platformie PlayStation 4, łącze gwarantujące bez problemową rozgrywkę i nie są zdyskwalifikowani z rozgrywek PES Championship Series.

5. Gracze mogą zgłaszać swoją drużynę do turnieju poprzez wysłanie e-maila na adres klany@pescs.pl o treści – NAZWA KLANU, NAZWA GRACZY (PSN ID), INFORMACJA KTO JEST KAPITANEM i WYBRANA DRUŻYNA.

SYSTEM ROZGRYWEK

 1. Rozgrywki toczone są w dwóch fazach – zasadniczej (ligowej) i pucharowej.
 2. Do fazy pucharowej awansuje najlepsze 4 lub 8 drużyn (uzależnione od ilości zgłoszeń).
 3. W fazie pucharowej drużyna z I miejsca gra z drużyną z IV miejsca, drużyna z II miejsca rywalizuje z drużyną z III miejsca (w przypadku awansu 4 drużyn do kolejnej rundy).
 4. Wszystkie mecze w rozgrywkach odbywają się na zasadzie dwumeczu.
 5. W rozgrywkach nie obowiązują zasady związane z liczeniem podwójnym bramki na wyjeździe.
 6. Punktacja w fazie ligowej – 3 pkt – wygrana, 1 pkt – remis, 0 pkt – porażka

USTAWIENIA MECZOWE

Ustawienia meczowe w rozgrywkach CHALLENGER 2v2 – LIGA KLANOWA.

 • Wszystkie mecze ustawione są na limit czasowy 10 minut.
 • Zmienić drużynę można wyłącznie RAZ informując o tym organizatora turnieju poprzez wysłanie stosownej wiadomości na kanale DISCORD, gdzie znajduje się sekcja skupiona na rozgrywkach. Zmienić drużynę można wyłącznie podczas fazy zasadniczej (między kolejkami).
 • Jeżeli drużyna nie zgłosi zmiany drużyny, to wpisywany jest walkower, a w najcięższym przypadku – dyskwalifikacja z rozgrywek.
 • Pora dnia rozgrywania meczu – NOC, pora roku – LATO, pogoda – FINE, kontuzje – wyłączone, stadion – dowolny, zmiany w meczu – 3 + 1 (dogrywka), poziom trudności – Super Star.

KOMUNIKACJA PODCZAS TURNIEJU

Wszelka komunikacja podczas turnieju odbywać się będzie na dedykowanych kanałach w aplikacji DISCORD. Link do kanału poniżej.

PESCS.pl – https://discord.gg/EGQ8djB

Legenda kanałów:

#ogólna-dyskusja – jak sama nazwa wskazuje kanał do ogólnej dyskusji na temat rozgrywek. Wszelkie pytania do organizatora proszę zadawać właśnie w tym miejscu.

#tabela – kanał, gdzie będzie zamieszczana aktualna tabela fazy ligowej. Dostęp wyłącznie dla organizatora.

#wyniki – kanał przeznaczony do raportowania wyników. Przykład: TEAM A vs TEAM B 2-0

#lista-drużyn – spis wszystkich drużyn, które biorą udział w turnieju.

#zmiana – kanał przeznaczony wyłącznie do zgłaszania zmiany drużyny. Zespół można zmienić tylko RAZ podczas fazy ligowej.

LISTA ZDYSKWALIFIKOWANYCH GRACZY

Lista graczy, która nie zostanie dopuszczona do rozgrywek ze względu na m.in. łącze internetowe, które nie umożliwia bez problemowej rozgrywki lub zachowanie naruszające podstawowe zasady Savoir-vivre.

 • KamilosWroclaw (Internet)
 • Yanoo-0 (Internet)
 • Janciopl (Internet)
 • Thecheatre (Internet)
 • Staahu (Savoir-vivre)
 • Chlebek1989 (Savoir-vivre)

NAGRODY

Dla zwycięzców pierwszego sezonu Challenger 2v2 – Liga Klanowa przewidziane są pamiątkowe puchary. Być może pojawią się jeszcze dodatkowe nagrody rzeczowe od dystrybutora gry.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.
 2. Każdy uczestnik biorący udział w rozgrywkach gwarantuje, że jego łącze internetowe jest w pełni sprawne, nie powoduje opóźnień w rozgrywce i innych problemów jakie mogą wyniknąć w trakcie meczów.
 3. Każdego uczestnika turnieju obowiązują zasady Savoir-vivre – wyzywanie, obrażanie lub stosowanie słów niecenzuralnych w stosunku do innych graczy lub organizatora jest karane dyskwalifikacją.
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia do rozgrywek graczy/drużyny bez podawania przyczyny.
 5. Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie za zmianą regulaminu (za „sytuacje ekstremalną” uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił).
 6. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator turnieju.