Premium League Sezon 8 – Faza ligowa zakończona, czas na rundę play-off

6 stycznia był ostatnim dniem, w którym rozgrywane były mecze w ramach pierwszej rundy ósmego sezonu Premium League. Po ponad miesiącu rywalizacji przyszedł czas na fazę playoff.

Do rundy pucharowej awansowało 16 graczy – po ośmiu z grupy A i B. Niespodzianek nie było, faworyci do awansu wykonali zadanie i od środy (9 styczeń) będą rywalizować w decydującej fazie turnieju. W grupie A najlepszy okazał się Niebo (Elite eSport Team), który osiągnął najlepszy wynik w 1 rundzie ze wszystkich uczestników. W grupie B tryumfował Michal_xp (WolvPES e-Sport Team). Pełne wyniki dostępne są poniżej oraz pod tym linkiem.PES CHAMPIONSHIP SERIES SEZON 2018/19 – TRWAJĄ ZAPISY NA TURNIEJ W KATOWICACH

Pary w fazie play-off zostały utworzone automatycznie bazując na końcowej klasyfikacji grupy A i B. Nieparzyste miejsca z grupy A grają z parzystymi miejscami grupy B (lewa strona drabinki), a nieparzyste miejsca z grupy B rywalizować dalej będą z parzystymi miejscami z grupy A (prawa strona drabinki) według tradycyjnego formatu A1 vs B8, A2 vs B7, A3 vs B6 itd. Pełna drabinka:

Start rywalizacji rozpoczyna się od 9 stycznia. W rundzie play-off obowiązuje mecz i rewanż. TOP 3 turnieju otrzyma nagrody pieniężne oraz pamiątkowe tabliczki.