Podsumowanie 2018 roku

2018 rok zbliża się do końca, a więc to idealny moment na przeprowadzenie podsumowania ostatnich 12 miesięcy i rozdanie wyróżnień w trzech różnych kategoriach.

Po raz pierwszy tworzymy podsumowanie, w którym na samym końcu wyróżnimy jedną drużynę e-sportową i dwie osoby w dwóch różnych kategoriach. Rozpoczynamy tym samym nasz indywidualny plebiscyt, który organizowany będzie na koniec każdego roku kalendarzowego. Zanim przejdziemy do plebiscytu, krótkie podsumowanie mijającego roku.

2018 rok był kolejnym dobrym rokiem dla nas, a przede wszystkim dla graczy rywalizujących w naszych rozgrywkach. Sporo działo się na turniejach, wiele było emocji i niespodziewanych wyników. Cały czas zawody rankingowe cieszą się bardzo dużą popularnością, co nas niezmiernie satysfakcjonuje. Jednocześnie ubolewamy nad tym, że ze względu na ograniczone możliwości, nie jesteśmy w stanie zwiększyć miejsc na turniejach i zapewnić udział wszystkich graczom, którzy są zainteresowani turniejem. Pracujemy już obecnie nad nowymi rozwiązaniami, które zostaną wdrożone od nowego sezonu.

Cały czas rozwija się w dobrym kierunku rywalizacja drużynowa, którą wprowadziliśmy w sezonie 2015/16. Bardzo mocno przyczyniła się do wzrostu zainteresowania turniejami offline, a i sama rywalizacja pomiędzy klanami w trakcie turniejów potęguje dodatkowe emocje. W przyszłym roku zamierzamy jeszcze mocniej ten aspekt rozwijać i promować. Niektóre pomysły będą realizowane jeszcze w trakcie obecnego sezonu, a inne planowane są na kolejny. Jedno jest pewne – na pewno będzie warto w nich uczestniczyć.

Dziękujemy Wam, graczom. Do zobaczenia w 2019 roku.

Redakcja pescs.pl

***

Czas na pierwszą edycje naszego plebiscytu, w którym rozdamy trzy wyróżnienia w trzech różnych kategoriach – Najlepsza drużyna e-Sportowa, Najlepszy gracz 2018 roku oraz Człowiek roku. Przy każdej kategorii znajdziecie nasze uzasadnienie.

NAJLEPSZA DRUŻYNA E-SPORTOWA ROKU 2018

Nie było innej opcji. 2018 rok był rokiem drużyny Adrenaline.pl. Bolek stworzył mocny kolektyw, który w rozgrywkach drużynowych nie miał sobie równych. Zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonowej 2017/18, później nie dali żadnych szans przeciwnikom na Klanowych Mistrzostwach Polski, gdzie nie przegrali żadnego meczu, a w bieżącym sezonie zajmują trzecie miejsce w rankingu i co raz bliżej są zapewnienia sobie miejsca na przyszłorocznych Klanowych Mistrzostwach Polski.

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK ROKU 2018

Tutaj wybór był również oczywisty. Janciopl to bez wątpienia aktualnie najbardziej utalentowany gracz, który jest w stanie rywalizować z czołówką światową jak równy z równym. Kompletnie pozamiatał krajowe rozgrywki, gdzie w obu klasyfikacjach indywidualnych (online i offline) zajmuję pierwsze miejsce i jest już pewny awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Dodatkowo, pokazał się ze świetnej strony w rozgrywkach Pesleague, gdzie w finałach kwalifikatora REST OF WORLD był bardzo blisko awansu na finały regionalne, które odbywały się w Liverpoolu (od dwóch lat żaden polski gracz nawet nie zakwalifikował się do finałów online). Jeżeli poćwiczy nad mentalnością i wyrachowaniem podczas gry, to wkrótce może osiągnąć jeszcze więcej.

CZŁOWIEK ROKU 2018

Wyróżnienie przeznaczone dla osoby zaangażowanej w rozwój rozgrywek turniejowych i wszystkiego związanego wokół nich. Tutaj chcieliśmy wyróżnić Krzysztofa „Balu” Grala nie tylko za rok 2018, w którym wielokrotnie pomagał w trakcie zawodów, ale przede wszystkim za całokształt. Osoba o stalowej cierpliwości i wyrozumiałości. Zawsze pomocny, gdy wymaga tego sytuacja. To również dzięki niemu powstały rozgrywki rankingowe w grudniu 2014 roku. Mimo, że Krzysiek ma już mniej czasu niż wcześniej, to jeśli tylko jest w stanie przybyć na jakiś turniej, to zawsze ma swoje miejsce na ławce organizatorskiej. Dobra robota!

Wszystkie wyróżnienia będą wręczone również w formie fizycznej.