PESCS sezon 2019/20 – Dalsza część sezonu oraz finał anulowane

Z racji trwającej i wciąż rozwijającej się epidemii koronawirus, jesteśmy zmuszeni do anulowania dalszego ciągu sezonu 2019/20, wliczając w to ostatni turniej rankingowy w Zelowie oraz finał planowany na imprezie GAMES CLASH ARENA w Gliwicach.

Przez ostatnie dni zastanawialiśmy się nad różnymi wariantami związanymi z dokończeniem sezonu w formie w jakiej został ogłoszony. Niestety, dalsza sytuacja związana z epidemią koronawirus w kraju totalnie przekreśliła jakiekolwiek plany na dokończenie sezonu. Nawet w wariancie przełożenia nie zrealizowanych turniejów na inny termin. Tym bardziej, że dzisiaj otrzymaliśmy informacje, że impreza GAMES CLASH ARENA, na której miał odbyć się wielki finał PESCS, również zostanie odwołana.

Dlatego gromadząc wszystkie te informacje w jedną całość, została podjęta decyzja o zakończeniu sezonu przy aktualnych wynikach w klasyfikacji rankingowej OFFLINE. Turnieje online zostaną zmniejszone do 5 i nie będą tworzyć rankingu, ponieważ nie będzie miał on sensu z racji odwołania finału (top 5 najlepszych graczy miało zagwarantowany udział w wielkim finale). Wzorem zawodów online, które już się odbyły, postaramy się o zagwarantowanie nagród dla zwycięzców.

Wszystkie zgromadzone środki, które przeznaczone były na finał rozgrywek PESCS zostaną przetransferowane na pierwszy, możliwy event offline (najprawdopodobniej już przy okazji PES 2021).

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim graczom, którzy brali udział w naszych turniejach OFFLINE oraz ONLINE. Wszystkim firmą i osobom, które pomagały Nam w trakcie trwania sezonu. Dziękujemy za każdą udzieloną pomoc.

Wykorzystując tę wiadomość, prosimy Was o stosowanie się do aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i nie narażanie siebie oraz swoich bliskich na zarażenie wirusem. Zostańcie w domu i dbajcie o swoje zdrowie. To w tej chwili najważniejsze.