PESCS Sezon 2017/19 Klasyfikacje – kwietniowa aktualizacja

Klasyfikacja indywidualna i klanowa została zaktualizowana o wyniki z ostatniego turnieju, który odbył się w Tomaszowie Mazowieckim.

Zaczynamy od rankingu indywidualnego, w którym najwięcej dzieje się. DawidSMS13 cały czas jest liderem i pewnie zmierza po drugą z rzędu wygraną w klasyfikacji. Dawid oraz Nieswiec1913, Barola i Kruszan mają już wystarczającą ilość punktów, która zapewnia udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski, co również oznacza, że nie mogą brać udziału w planowanych kwalifikacjach online. Na pozostałych miejscach duży ścisk. Najlepszą sytuacje wyjściową ma Misiek_LFC, któremu do awansu na MP powinien dać awans do 1/8 na ostatnich zawodach w Częstochowie. Między pozostałymi miejscami są małe różnice punktowe, gdzie każdy z graczy chcący zagrać na Mistrzostwach będzie musiał maksymalnie skupić się, aby wywalczyć jak najwięcej punktów. Każde potknięcie może zaważyć na końcowym wyniku i braku ewentualnego awansu. Grupa pościgowa jest długa i większość z graczy zjawi się na ostatnim turnieju, więc zapowiada się interesująca rywalizacja. Przypomnijmy – dziesięciu najlepszych graczy z klasyfikacji indywidualnej awansuje na finały.

 RANKING INDYWIDUALNY

Jeśli chodzi o klasyfikacje klanową, to tutaj już prawie wszystko jest jasne. Adrenaline.pl eSport Team zagwarantował sobie już awans na finały. Mistrzowie Pada i OSP Team również praktycznie awans mają w kieszeni. Ostatnią drużyną kwalifikującą się na finały jest Wataha, która ponad 70 pkt przewagi nad Lag Team. Niewiarygodne rozstrzygnięcia musiałyby zdarzyć się w Częstochowie, aby Lag Team lub Elite eSport Team zdołało wskoczyć do TOP 4. Analizując formę obu ekip w tym sezonie jest to jednak raczej mało prawdopodobne. Czy niemożliwe okaże się możliwe? Przekonamy się już 29 kwietnia na ostatnich zawodach z serii PESCS w Częstochowie.

RANKING KLANOWY