PESCS 2018/19 Tomaszów Maz. – Lukacfc zwycięzcą turnieju

W minioną niedziele odbył się siódmy rankingowy turniej z cyklu PES Championship Series. Tym razem, impreza odbyła się w lokalu Ęklawa, w Tomaszowie Mazowieckim.

Zawody w Tomaszowie Mazowieckim były jedną z ostatnich szans zapunktowania w klasyfikacji rankingowej indywidualnej i klanowej dla osób i klanów, które mają ambicje, aby zagrać w Mistrzostwach Polski. Turniej tradycyjnie został podzielony na dwie fazy – grupową i pucharową. Z każdej grupy awansowało czterech najlepszych zawodników, pozostali żegnali się z turniejem.

Podobnie jak to było na turnieju w Zelowie, w Tomaszowie Mazowieckim tylko raz można było zagrać wybraną drużyną. Rozwiązanie to eliminowało nudne pojedynki najmocniejszymi drużynami oraz wprowadzało element taktyczny przy wyborze drużyny pod konkretnego przeciwnika. Dzięki czemu, na turnieju można było zobaczyć w akcji drużyny, z których wcześniej nikt nie korzystał.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA OFFLINE

Po niespełna 8 godzinach zmagań, najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Lukacfc, który w finale mierzył się z Mnyszem. Obaj gracze wcześniej rywalizowali w fazie grupowej. W obu konfrontacjach o jedną bramkę lepszy był Lukacfc (4-3 w finale, 2-1 w grupie), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. W meczu o 3 miejsce rywalizował Ba Rola oraz Arts84PL. Minimalnie lepszy okazał się Ba Rola i to on zajął najniższy stopień podium.

TOP 3
I miejsce – Lukacfc (boskonali)
II miejsce – Mnyszu (WolvPes e-Sport Team)
III miejsce – Ba Rola (White Eagles)

Pełne wyniki z fazy grupowej i pucharowej można sprawdzić TUTAJ.

24 marca kolejne turniejowe emocje. Tym razem, zapraszamy na stadion Arki Gdynia, gdzie odbędzie się przedostatni rankingowy turniej bieżącym sezonie. Cały czas trwają zapisy, więc jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem, to zapraszamy do zgłaszania się. Wszelkie informacje na temat turnieju znajdziesz na naszej stronie.