PESCS 2018/19 – Nieswiec1913 wygrywa turniej w Gdyni

Za nami ósmy turniej rankingowy. Tym razem zawody odbyły się w lokalu Olimpijska 5 Bar & Restaurant mieszczącym się na stadionie Arki Gdynia.

Po trzech latach przerwy turnieje rankingowe wróciły na pomorze. Wspólnie z grupą PESmyClubPolska udało się zrealizować bardzo fajny turniej w świetnej lokalizacji. Oprócz walki o nagrody, punkty rankingowe, gracze również mieli możliwość zobaczyć stadion Arki od środka.

W turnieju wzięło udział ponad 60 graczy. Tradycyjnie, rozgrywki zostały podzielone na fazę grupową i pucharową. Z dziesięciu grup do fazy pucharowej awansowało 4 najlepszych graczy z każdej grupy. Na tym etapie niespodzianek nie było, faworyci grup zrobili swoje i zameldowali się w kolejnej fazie, gdzie rozgrywany był jeden mecz z włączoną dogrywką i karnymi.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA OFFLINE

Emocje rozpoczęły się w fazie play-off. Najciekawszą rywalizacją w drugiej rundzie była konfrontacja Kasego z Pogo19. Po zaciętym meczu wygrał 2-1 Kasy. Dużo również działo się w meczu Nemsika z Emciem, gdzie do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była seria rzutów karnych. Trzcina pokonał świetnie grającego w fazie grupowej Patrasa. Poza tym, na uwagę również zasługuje wygrana w tej samej rundzie Darthura, który rozgromił „Króla Pomorza” 6-0. W pozostałych meczach faworyci nie zawodzili, wygrywając swoje mecze.

W 1/8 najciekawiej było w meczu pomiędzy Darthurem i Niebo. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1-1, więc potrzebna była dogrywka. Tutaj szybkie dwa gole dla Niebo praktycznie dawały mu pewny awans bez nerwówki w karnych. Jednak Darthur grał do końca i udało mu się doprowadzić do remisu. W karnych lepszy okazał się Niebo i to on awansował dalej. W pozostałych meczach Ariczi pewnie wygrał z DenisemSperlingiem, Bolek wyeliminował Gaxumiego, Kasy nie dał żadnych szans Rudnikowi, a Ziomek wypunktował FCBStyniu. Do ćwierćfinałów awansował również Trzcina (kolejny dobry mecz w jego wykonaniu), Nieswiec1913 i Emciu.

PEŁNE WYNIKI Z TURNIEJU

Ćwierćfinały zaczęły się od mocnej konfrontacji pomiędzy Nieswiecem1913, a Kasym. W tej rywalizacji lepszy okazał się wciąż aktualny Mistrz Polski, który w końcówce meczu strzelił gola na wagę zwycięstwa. Trzcina po raz kolejny zaskoczył wszystkich eliminując wyżej notowanego Bolka, a Ariczi nie dał żadnych szans Emciowi wygrywając pewnie 7-2. W ostatnim pojedynku Ziomek mierzył się z Niebo. Po 90 minutach był remis 1-1, choć Ziomek mam wiele szans na to, aby przechylić szale zwycięstwa na swoją kolej. Dogrywkę zdominował Niebo, ale żadne gole nie padły i potrzebne były rzuty karne. Tutaj ponownie zwycięsko wyszedł Niebo.

Półfinały rozpoczęły się od meczu pomiędzy Ariczim i Trzciną. Ten drugi wygrywał już 3-1, aby finalnie pozwolić sobie wbić cztery bramki i z awansu do finału cieszył się zawodnik Elite eSport Team. W drugim półfinale również się działo. Po pierwszej połowie Niebo wygrywał z Nieswiecem1913 2-0, ale w drugiej połowie oddał inicjatywę i pozwolił sobie wbić trzy bramki. W końcówce padł gol wyrównujący, ale sędzia odgwizdał spalonego.

OBSZERNĄ GALERIĘ Z TURNIEJU ZNAJDZIESZ TUTAJ

W meczu o 3 miejsce Trzcina szybko objął prowadzenie. Niebo nie mógł się przebić przez obronę. W drugiej połowie trzeba było podjąć większe ryzyko i odsłonić się bardziej w obronie, co poskutkowało drugim golem dla Trzciny. W końcówce Niebo strzelił gola kontaktowego, ale nic więcej już nie udało mu się zrobić w tym meczu. Natomiast w finale Nieswiec1913 bardzo szybko wyszedł na pewne prowadzenie i kontrolował cały przebieg meczu. 4-1 wynik dawał duży komfort, który później gdzieś został zgubiony, ponieważ stracił dwa gole, ale na więcej już nie pozwolił Aricziemu i zwyciężył w turnieju.

TOP 3
I miejsce – Nieswiec 1913 (WolvPes e-Sport Team) /Juventus
II miejsce – Ariczi (Elite eSport Team) /FC Barcelona
III miejsce – Trzcina (Street Players) /Manchester United