PESCS 2018/19 Katowice – Sprawozdanie, wyniki

W minioną niedziele odbył się piąty turniej rankingowy OFFLINE w sezonie 2018/19 w Katowicach. Zapraszamy na krótkie sprawozdanie i wyniki.

Zawody po raz trzeci z rzędu odbyły się w lokalu Olimp. Na miejscu stawiło się blisko 80 osób z listy głównej. Wolne miejsca zapełniły osoby z rezerwy, co ostatecznie dało komplet uczestników w turnieju. Zawody podzielone były na fazę grupową oraz pucharową. W fazie grupowej gracze rywalizowali w 12 grupach, gdzie do rundy pucharowej przechodziło czterech najlepszych zawodników z każdej grupy. Losowanie grup odbyło się cztery dni przed turniejem i prezentowały się tak:

W tej fazie niespodzianek nie było. Faworyci z mniejszymi lub większymi problemami awansowali się do rundy pucharowej, gdzie rozpoczęły się prawdziwe turniejowe emocje. W pierwszej rundzie najciekawszym pojedynkiem była konfrontacja pomiędzy Bolkiem (Adrenaline.pl eSport Team), a Niebo (Elite eSport Team). Regulaminowe 90 minut nie rozstrzygnęło pojedynku (1-1), więc potrzebna była dogrywka, w której szale zwycięstwa na swoją korzyść w 120 minucie przechylił Bolek i to on awansował do kolejnej rundy. Jeśli chodzi o niespodzianki, to za takową można uznać porażkę Dawida P (OSP Team) z Huro1989 (Potentaci), czy Mister Stratega z Radzimiszem (Potentaci).

Pierwsza wielka niespodzianka wydarzyła się w 1/8, gdzie Janciopl (1 miejsce w rankingach indywidualnych ONLINE i OFFLINE) przegrał z Dawidao_o (TeamPESMyClubPolska) 1-3. Drugim ważnym wydarzeniem tej rundy był pojedynek Brunksona (Elite eSport Team) z Kundlem (Adrenaline.pl eSport Team). Była to szalona rywalizacja, podczas której Brunkson prowadził już 6-2, aby finalnie mecz skończył się wynikiem 6-6. W dogrywce Kundel miał szanse wygrać mecz, ale jego strzał z ostrego kąta wylądował na poprzeczce. Dogrywka goli nie przyniosła, więc potrzebne były karne. Tutaj więcej zimnej krwi wykazał Brunkson, który finalnie pokonał Kundla i awansował dalej. Dużą niespodzianką była forma gracza Monterinhi, który po wielu latach przerwy wrócił do grania w turniejach. W 1/8 pokonał Mnysza (WolvPes e-Sport Team) i zameldował się w ćwierćfinale.

W 1/4 Brunkson nie dał żadnych szans Julo pokonując go 5-2. Dawidao_o zwyciężył 3-2 w pojedynku z DawidemSMS13 (White Eagles), Hałi (Wataha) przegrał 2-3 z Arts84PL (White Eagles), a Polan1987 (TeamPESMyClubPolska) pokonał Monterinhi 5-4.

W półfinałach kolejny świetny mecz zagrał Brunkson, który tym razem wyeliminował Polana1987 4-1. W drugim półfinale Dawidao_o został zatrzymany przez Artsa84PL (1-3). W meczu o trzecie miejsce spotkali się gracze reprezentujący tą samą drużynę – TeamPESMyClubPolska – Dawidao_o i Polan1987. Lepszy w tym pojedynku okazał się Dawidao_o, który zakończył swój świetny występ w turnieju na trzecim miejscu. W finale Brunkson mierzył się z Artsem84PL. Szybkie dwa gole Brunksona ustawiły początek mecz. Gdy padła kontaktowała bramka dla Artsa84PL pojawiła się szansa na to, że jednak da się odmienić losy tego pojedynku. Niestety, za chwile Brunkson ponownie doszedł do głosu strzelając 3 i 4 gola. Arts84PL odpowiedział jednym, a finałowa rywalizacja zakończyła się wynikiem 5-2.

TOP 3 turnieju w Katowicach:

I miejsce – Brunkson (Elite eSport Team)

II miejsce – Arts84PL (White Eagles)

III miejsce – Dawidao_o (TeamPESMyClubPolska)

Kolejny turniej rankingowy OFFLINE odbędzie się w Krakowie.