PESCS 2018/19: Jancio najlepszy w Krakowie

10 lutego w Krakowie odbył się szósty turniej rankingowy z cyklu PES Championship Series. Po raz pierwszy gospodarzem turnieju był lokal BarON.

TURNIEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM – ZAPISZ SIĘ

Sezon turniejowy OFFLINE powoli zbliża się do końca. Zawody w Krakowie były szóstym eventem, a do końca pozostały jeszcze trzy – w Tomaszowie Mazowieckim, Gdynii oraz w jednej dodatkowej lokalizacji, która zostanie ogłoszona jeszcze w tym miesiącu.

Turniej w Krakowie tradycyjnie był podzielony na fazę grupową i pucharową. W pierwszej fazie gracze rywalizowali w 10 grupach, gdzie do rundy play-off awans mogło wywalczyć TOP 4 z każdej grupy. Na tym etapie nie było żadnych niespodzianek. Faworyci zrobili swoje i pewnie zameldowali się w kolejnej rundzie. Pełne wyniki ze wszystkich grup znajdziesz TUTAJ.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w fazie pucharowej, gdzie rozgrywany był jeden mecz z włączoną dogrywką i karnymi. Przegrany żegnał się z turniejem. Na pierwsze niespodzianki nie trzeba było długo czekać. W drugiej rundzie Luk po serii rzutów karnych wyeliminował Bolka (Adrenaline.pl eSport Team). Na tym samym etapie z turnieju pożegnali się również Kamyyl (Elite eSport Team), który przegrał po dogrywce z Alexem (gość z Grecji) oraz Grzen (Potentaci), który został wyeliminowany przez Aricziego (Elite eSport Team). Szybko z zawodów pożegnał się również Darthur, Julo i Mnyszu.

W kolejnej rundzie Ariczi ponownie wyeliminował wyżej faworyzowanego gracza – tym razem był to Kamil P (OSP Team). Robo (Wataha) po dogrywce pokonał Huro1989 (Potentaci), Kundel w „bratobójczym” pojedynku zwyciężył z FCBStyniu (obaj z Adrenaline.pl eSport Team), a Alex minimalnie okazał się lepszy od Luka. Interesująco również zapowiadał się mecz pomiędzy Brunksonem,a Niebo (obaj są zawodnikami Elite eSport Team). Jednego gola więcej strzelił Niebo i to on awansował do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale najwięcej działo się w konfrontacji Jancia (WolvPes e-Sport Team) z Kundlem, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Jak się okazało, lepiej wykonywał jedenastki Jancio, który jako pierwszy zameldował się w półfinale. W innych meczach Ariczi okazał się lepszy od kolegi z klanu, Tomo. Robo wygrał 3-2 z Mario, a Niebo po dogrywce wyeliminował Alexa.

Półfinały rozpoczęły się od rywalizacji pomiędzy Ariczim i Robo. Ariczi pewnie prowadził 2-0, ale Robo grał do końca, co opłaciło się, ponieważ straty zostały odrobione i potrzebna była dogrywka, w której szale zwycięstwa przechylił na swoją stronę Ariczi. W drugim półfinale Niebo dwukrotnie wychodził na prowadzenie z Janciem, ale za każdym razy szybko padały wyrównujące gole. Pod koniec meczu Niebo miał dwie świetne sytuacje, ale Jancio doskonale się wybronił i w 91 minucie wyprowadził kontratak, który zagwarantował mu miejsce w finale.

Finał i mecz o 3 miejsce toczyły się w jednym czasie, aby sztucznie nie wydłużać turnieju. Niebo o 3 miejsce mierzył się z Robo. Do 70 minuty mecz był wyrównany, a wynik na tablicy pokazywał remis 2-2. Oblicze meczu totalnie zmieniło w momencie strzelania gola na 3-2 dla Niebo w 72 minucie. Wówczas Robo postanowił rzucić wszystko na jedną kartę, czego efektem były dwa kolejne gole dla Niebo i przesądzony wynik rywalizacji. W ostatnich sekundach Robo strzelił gola, ale było już za późno, aby cokolwiek jeszcze zrobić i ostatecznie przegrał 3-5. W wielkim finale Jancio szybko wyszedł na prowadzenie strzelając pięknego gola z rzutu wolnego w samo okienko. Jednak po kilku chwilach był już remis. Ariczi wykorzystał idealną szanse i wyrównał. Jednak ostatnie słowo należało do Jancia, który po strzeleniu drugiego gola nie pozwolił sobie już odebrać zwycięstwa i ostatecznie zapewnił sobie trzeci w tym sezonie tryumf w turnieju rankingowym OFFLINE.

TOP 3
I miejsce – Jancio (WolvPes e-Sport Team) /wygrana puchar i 750 zł w gotówce
II miejsce – Ariczi (Elite eSport Team) /wygrana puchar, sprzęt i gra od firm Genesis i Techland
III miejsce – Niebo (Elite eSport Team) /wygrana puchar, sprzęt i gra od firm Genesis i Techland

Pełne wyniki z fazy pucharowej znajdziesz TUTAJ. Zapraszamy również do obejrzenia obszernej fotorelacji z turnieju, która jest dostępna w Galerii.