PESCS 2018/19 Częstochowa – Relacja, wyniki, zdjęcia

Turniej w Częstochowie zamknął sezon rozgrywkowy OFFLINE w sezonie 2018/19. Zapraszamy do lektury relacji, sprawdzenia wyników i obejrzenia obszernej galerii.

Po raz drugi raz z rzędu rozgrywki rankingowe OFFLINE zostały zwieńczone turniejem w Częstochowie. Turniej przyniósł bardzo dużo zaskakujących wyników oraz emocji wśród graczy, którzy do końca rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej oraz klanowej o miejsca promujące awans do Mistrzostw Polski.

RANKING INDYWIDUALNY OFFLINE 2018/19

W zawodach wzięło udział 56 graczy. Najpierw rywalizowali w fazie grupowej, a następnie czterech najlepszych zawodników z każdej grupy trafiało do fazy pucharowej. Już w grupach pojawiały się pierwsze niespodzianki (np. Nemsik ograł wciąż aktualnego Mistrza Polski Nieswieca1913), co zwiastowało jeszcze większe emocje w dalszej części turnieju. Po fazie grupowej z turniejem pożegnał się Grzen, który tym samym stracił miejsce w TOP 10 klasyfikacji oraz Kamyyl, czyli wicemistrz Polski z 2018 roku. Pozostali faworyci grup z mniejszymi lub większymi problemami zagwarantowali sobie udział w kolejnej rundzie.

WYNIKI FAZY GRUPOWEJ

Pierwsza runda fazy pucharowej przyniosła pierwsze zaskakujące rozstrzygnięcia. Kasy Bojar (Mistrz Polski 2016, brązowy medalista Mistrzostw Polski 2018) przegrał 1-3 z Zary STRZ. Kossak również niespodziewanie gładko pokonał faworyzowanego Artsa84PL (wynik 4-1), a Nemsik ponownie zaskoczył wszystkich eliminując DamianaPES34, który w swojej grupie wygrał wszystkie mecze (wynik 4-3). Jednak największą niespodzianką było zwycięstwo Hałiego z Nieswiecem1913, a dokładniej ujmując rozmiar tej wygranej – 8:0. Osiem do zera. Napisać, że była to deklasacja, to jakby nic nie napisać. Hałi zafundował przeciwnikowi prawdziwą remontade. W całej historii rozgrywek rankingowych żaden Mistrz Polski nie został w taki sposób odesłany do domu. W innym bardzo ciekawym pojedynku Brunkson minalnie okazał się lepszy od Bolka wygrywając 1-0. W pozostałych meczach wygrywali faworyci lub gracze, którzy po prostu tego dnia grali znacznie lepiej – Kruszan, Darthur, Ciapol_pl, Pejka, Lukacfc, DawidSMS13, Kundel, Julo, Robo, Emciu i Ba Rola.

Kolejna runda i kolejne emocje. W roli głównej ponownie Zary STRZ, który eliminuje z turnieju Brunksona i informuje, że dalej nie może kontynuować turnieju, bo za chwile ma powrotny pociąg do domu. Sytuacja dosyć kuriozalna, kto wie jakby się turniej skończył, gdyby został i grał z takim polotem jak to miało miejsce w 1 i 2 rundzie. Ciekawie było również w innych pojedynkach. Kruszan po dogrywce pokonał 3-2 Emcia, a Kundel o jedną bramkę okazał się lepszy od Ba Roli. Dużo emocji było również w meczu Hałi kontra Lukacfc. Hałi do 86 minuty przegrywał 0-2, aby w samej końcówce strzelić dwa gole, a następnie w dogrywce przypieczętować awans do ćwierćfinału. W innych spotkaniach awansowali dalej Pejka, Darthur, DawidSMS13 i Julo.

W fazie ćwierćfinałowej najwięcej szczęścia miał Julo, który trafił wolny los jaki zostawił mu Zary STRZ, dzięki czemu znalazł się automatycznie w fazie medalowej. Za chwile do niego dołączył Darthur, który 5-4 pokonał Kruszana. DawidSMS13 nie dał żadnych szans Pejce wygrywając pewnie 4-0. Natomiast Kundel zastopował świetnie dysponowanego Hałiego wygrywając mecz 3-2.

Półfinały rozpoczęły się od konfrontacji Darthura z Kundlem. Tutaj do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Zdecydowanie lepiej wykonywał je Kundel i to on jako pierwszy zameldował się w finale. Darthur po raz drugi z rzędu przegrywa właśnie w rzutach karnych. Ewidentnie jest to element, nad którym musi popracować. W drugim pojedynku DawidSMS13 po bardzo wyrównanym meczu pokonał Julo 3-2.

RANKING DRUŻYNOWY OFFLINE 2018/19

Mecz o najniższy stopień podium dostarczył mnóstwo emocji i dramaturgi na sam koniec. Darthur wygrywał już 2-0, ale kluczową sytuacją okazała się czerwona kartka przy stanie 2-1, która całkowicie zawaliła dalszą grę. Julo wyczuł szanse na odwrócenie losów spotkanie i najpierw strzelił wyrównującego gola, a następnie w ostatniej sekundzie meczu wpakował trzecią bramkę dającą mu historyczne podium na turnieju rankingowym OFFLINE. W meczu o pierwsze miejsce zdecydowały detale. Więcej miał ich po stronie Kundel, który wygrał mecz 2-1. DawidSMS13 pomimo swoich szans nie potrafił przelać szale zwycięstwa na swoją stronę. Finał również rozstrzygał, który z tych dwóch graczy jako ostatni zajmie miejsce w TOP 10 klasyfikacji indywidualnej.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Kundel (Adrenaline.pl eSport Team)
  2. DawidSMS13 (White Eagles)
  3. Julo

PEŁNE WYNIKI Z TURNIEJU W CZĘSTOCHOWIE