PESCS 2017/18 Kraków – Podsumowanie turnieju

Wczoraj odbył się piąty turniej rankingowy w Krakowie. Nie zabrakło emocji i zaskakujących rozstrzygnięć. Zapraszamy do naszego podsumowania.

Standardowo, turniej był podzielony na dwie fazy – grupową oraz play-off. Faza grupowa został rozlosowana trzy dni przed turniejem, a jej kształt prezentował się następująco:

W fazie grupowej obyło się bez niespodzianek. Wszyscy faworyci i zawodnicy typowani do awansu wykonali swoje zadanie i z mniejszym lub większymi problemami zameldowali się w rundzie play-off. To właśnie w rundzie play-off rozpoczął się festiwal niespodzianek. Pierwszą zrobił Smolik, który zdemolował Marcina Es pokonując go aż 6-1. Analizując formę Smolika z poprzednich turniejów i to jak mu szło w fazie grupowej, to wynik jest mocno szokujący. Drugą niespodzianką trochę mniejszego kalibru było odpadnięcie Kamyyla93 z Huro. Pozostali faworyci – Kruszan, Bolek, Misiek, DawidSMS13 i Iras89 pokonali swoich przeciwników. W najciekawszym pojedynku tej rundy Nieswiec1913 mierzył się z DamianemPES34. Lepszy okazał się zawodnik Watahy, który finalnie wygrał mecz 3-2. Do 1/8 awansowali również Samo, Niebo, Trzcina96, Brunkson, Hałi, INOX, Lukacfc i Kundel.

Runda 1/8 ponownie zaczęła się od sensacji. Znowu we wszystko zamieszany był Smolik, który tym razem wyeliminował DawidaSMS13, czyli aktualną „jedynkę” w rankingu indywidualnym i wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu. Drugim zaskakującym rozstrzygnięciem było odpadnięciem Kruszana w rywalizacji z Brunksonem. W mega interesującym pojedynku Misiek_LFC gładko ograł Bolka 3-0, Nieswiec1913 nie dał żadnych szans Samo ogrywając kolegę z klanu 4-1, a Trzcina96 minimalnie był lepszy od INOXa. Do ćwierćfinału awansował również Kundel, który po serii rzutów karnych pokonał Niebo oraz Iras89 i Lukacfc.

W pierwszym ćwierćfinale Iras89 okazał się lepszy od Lukicfc i jako pierwszy zameldował się w strefie medalowej. Trzcina96 pokonał Kundla 4-3, a Nieswiec1913 po dogrywce wyeliminował Brunksona. Jednak. również na tym etapie nie zabrakło niespodzianki i znowu jej autorem był Smolik, który wyeliminował wyżej notowanego Miśka_LFC (4-3).

W pierwszym półfinale Iras89 mierzył się z Nieswiecem1913. Tutaj zawodnik z Watahy zdominował całe spotkanie i praktycznie nie dał większych szans Irasowi wygrywając mecz 3-0. W drugim półfinale emocji było trochę więcej. Trzcina96 mierzył się ze czarnym koniem tego turnieju – Smolikiem. Obaj gracze wcześniej spotkali się w fazie grupowej, gdzie Trzcina96 wysoko ograł Smolika 5-1. Mecz półfinałowy był więc idealnym momentem, aby Smolik mógł zrewanżować się za poprzednią porażkę. Niestety, zabrakło trochę szczęścia i większego opanowania. Trzcina96 skromnie, bo 1-0, ale wygrał mecz i awansował do finału.

Zanim rozegrano finał, do akcji weszli zawodnicy, którzy przegrali swoje półfinałowe starcia – Iras89 i Smolik. Stawką było trzecie miejsce w turnieju, które gwarantowało nie tylko nagrody, ale również większą pulę punktów. Mecz rozpoczął się od ataków Irasa89, ale to Smolik jako pierwszy objął prowadzenie po strzale z głowy. W kolejnym minutach Iras89 marnował dobre okazje, aż w końcu ponownie został skontrowany i na tablicy wyników było już 0-2 dla Smolika. W końcówce ataki Irasa89 wreszcie przyniosły skutek i padła bramka kontaktowa. Jednak czasu było zbyt mało, aby móc stworzyć jeszcze ze 2-3 sytuacje i wynik już nie uległ zmianie.

W meczu finałowym emocji było dużo więcej. W 60 minucie przy stanie 3-0 dla Trzciny96 koledzy z klanu już świętowali zwycięstwo w turnieju. Jak się okazało, było to świętowanie zbyt wczesne, ponieważ niesamowitym come-backiem popisał się Nieswiec1913, który w niespełna 15 minut strzelił trzy gole i wyrównał stan rywalizacji na 3-3. Jakby tego było mało, to chwile później zmarnował świetną szanse na strzelenie czwartego gola. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak właśnie było w tym meczu. Tego co nie wykorzystał Nieswiec1913, nie zmarnował Trzcina96, który w 86 minucie strzelił gola na 4-3 i już do końca meczu nie dał sobie wyrwać zwycięstwa.

PES CHAMPIONSHIP SERIES 2017/18 – KRAKÓW TOP 4

1. Trzcina96 (Adrenaline.pl eSport Team)
2. Nieswiec1913 (Wataha)
3. Smolik (Wataha)
4. Iras89 (Elite eSport Team)