PESCS 18/19: Otwarcie sezonu ponownie w Częstochowie

30 sierpnia PES 2019 zadebiutuje na sklepowych półkach, zaś 15 września odbędzie się oficjalne otwarcie nowego sezonu rozgrywkowego PES Championship Series. Premierowy turniej odbędzie się w Częstochowie w ramach imprezy e-sportowej Let’s Play Częstochowa.

Rok temu sezon rozpoczynał się również w Częstochowie, ale wówczas była to impreza o znacznej mniejszej skali. W tym roku otwarcie odbędzie się pełną parą podczas imprezy Let’s Play Częstochowa, gdzie po raz czwarty w historii odbędzie się turniej rankingowy. Oprócz turnieju w Pro Evolution Soccer, odbędą się również zawody w m.in. Hearthstone, LOL-a i CS-a, a dla graczy i widzów organizatorzy, partnerzy i sponsorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji.

Otwarcie sezonu skomentował organizator i pomysłodawca rozgrywek PES Championship Series, Marcin Kwieciński.

Nowy sezon w Pro Evolution Soccer rozpoczynamy od wielkiego wydarzenia jakim bez wątpienia jest kolejna edycja Let’s Play Częstochowa. Cieszę się, że ponownie mogę współpracować przy tym evencie. Kto był, ten wie, że najlepszy turniej w całym sezonie odbywa się właśnie tutaj. Mega nagrody, 17 stanowisk do gry, transmisja Twitch w HD i 60fps, dodatkowe atrakcje dla graczy i widzów na transmisji, to tylko część rzeczy jakie planujemy. Już niebawem ogłosimy również zapisy na zawody w Łodzi, gdzie szykowana jest bardzo dobra impreza. Bez rozmachu takiego jak przy Let’s Play, ale będzie o co walczyć. Tymczasem, zapraszamy do Częstochowy!

Zapisy na pierwszy turniej rankingowy wystartują w poniedziałek o godzinie 20:00. Aby znaleźć się na liście, należy opłacić wpisowe w wysokości 35 zł za pośrednictwem formularza, który dostępny będzie na tej stronie. Aktualnie pula nagród wynosi 4000 zł, ale nie jest wykluczone, że nie zostanie jeszcze powiększona. Liczba miejsc jest limitowana i wynosi 128 osób. Wcześniej informowaliśmy, że zawody nie będą posiadać ograniczeń, ale ze względu na ramy czasowe, w których hala sportowa będzie dostępna, takowy limit jednak musiał się pojawić.

FORMAT TURNIEJU

Zawody będą składać się tradycyjnie z fazy grupowej oraz pucharowej. Ilość grup i osób, które zakwalifikują się do rundy play-off uzależniona jest od łącznej listy zapisanych graczy. Do dyspozycji będzie 16 stanowisk i jedno dodatkowe, na którym transmitowane będą wybrane mecze na platformie Twitch.tv. Dostępne będą wszystkie drużyny oprócz ekip klasycznych. Regulamin turnieju niebawem znajdzie się na stronie organizatora.

Losowanie grup odbędzie się 2-3 dni przed turniejem. Dokładną datę losowania podamy bliżej terminu zawodów. Nie pozostaje nam już nic innego, jak zaprosić Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz w całym sezonie rozgrywkowym offline & online. Będzie się działo!