PESCS 18/19 Kluczbork – Grzen wygrywa turniej

W minioną niedziele odbył się czwarty turniej rankingowy. W Kluczborku nieoczekiwanie zwycięzcą okazał się Grzen z ekipy Potentaci.

Zawody w Kluczborku zamykały rok turniejowy (offline) w 2018 roku. W turnieju udział wzięło ponad 50 graczy, w tym Nieswiec1913 (aktualny Mistrz Polski 2018), Kamyyl93 (Wicemistrz Polski 2018), czy Janciopl, który w tym sezonie prezentuje najwyższą formę. Ponadto, po raz pierwszy w historii rozgrywek PES Championship Series, udział w turnieju wziął obcokrajowiec – Alex z Grecji.

Rozgrywki podzielone były na fazę grupową i pucharową. Do rundy play-off przechodziło 32 najlepszych graczy z fazy grupowej. Już w grupach doszło do sporych niespodzianek (np. Dawid P nie wyszedł z grupy), co w kontekście rundy play-off zapowiadało dalsze emocje. I tak też było. W 1 rundzie m.in. Kamil P po serii rzutów karnych pokonał Nieswieca1913. Szynka niespodziewanie wyeliminował Kundla, Darthur wygrał 3-2 z DawidemSMS13, a Kamyyl zwyciężył w pojedynku z Kruszanem.

Świetnie w turnieju radził sobie Hałi, Ba Rola i Grzeń, którzy eliminowali przeciwników w kolejnych rundach. Faworyty turnieju, Janciopl, też nie odpuszczał i w półfinale spotkał się z Grzeniem. Mecz bardzo zacięty nie wyłonił zwycięzcy ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce. Potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywał Grzen. Po drugiej stronie drabinki Ba Rola mierzył się z Hałi. Ta rywalizacja również przyniosła wyrównany pojedynek, który ostatecznie zwycięstwo na swoją szale przechylił Ba Rola.

W meczu o 3 miejsce Janciopl zagrał w z Hałi, a w wielkim finale Ba Rola mierzył się z czarnym koniem turnieju – Grzeniem. To jak wyglądał finał możesz sprawdzić na poniższym filmie. Na najniższym stopniu podium stanął Janciopl, który z problemami, ale ostatecznie wygrał swój mecz przeciwko Hałiemu.

TOP 4:
I miejsce – Grzen (Potentaci)
II miejsce – Ba Rola (White Eagles e-Sport Team)
III miejsce – Janciopl (WolvPES e-Sport Team)
IV miejsce – Hałi (Wataha)