PES 2019 oficjalnie. Data premiery, zwiastun, pierwsze szczegóły

Dziś Konami oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę Pro Evolution Soccer, która pojawi się na rynku pod koniec sierpnia.

Przede wszystkim najważniejsza informacja – premiera PES 2019 w Europie odbędzie się 30 sierpnia na platformach PlayStation 4, Xbox One i Steam (PC). Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun.

PES 2019 będzie obsługiwać 4K HDR (o ile docelowe platformy mają taką opcje) na wszystkich platformach. Wprowadzono dynamiczny system rozdzielczości, który pozwoli na oglądanie grafiki na boisku z większą ilością szczegółów i jasności. PES 2019 cechować ma się realistyczną wizualizacją rozgrywki z jeszcze bardziej przejrzystą i realistyczną gamą kolorów. Aby osiągnąć ten efekt, zostało wykorzystane oprogramowanie o nazwie Enlighten, dzięki któremu przerobiono oświetlenie zarówno naturalne, jak i te stadionowe. Stadiony i murawy będą dokładniej odzwierciedlone w zależności od pory dnia, zapewniając bardziej realistyczny wygląd i styl.

 

 

 

 

 

 

W grze pojawią się zmienne warunki atmosferyczne, które w znaczny sposób wpłynął na rozgrywkę w trakcie meczu. Zupełnie inaczej rozgrywać będzie się akcje, gdy jest bezchmurna pogoda, a inaczej gdy leje deszcz lub pada śnieg.

Usprawnione zostały nie tylko stadiony, ale też kibice zasiadający na trybunach. W PES 2019 wizualizacja kibiców będzie o wiele bardziej szczegółowa, a ich doping jeszcze lepszy (i głośniejszy).

To wszystko jeśli chodzi o suche fakty. A co z gameplayem? Tutaj Konami zapowiedziało jedenaście nowych cech umiejętności dla piłkarzy, które tyczą się strzałów, zwodów, podań i pozycjonowania. Osobowość gracza (player individuality) została również przeniesiona na wyższy poziom, gdzie umiejętności i mocne strony są bardziej widoczne w uderzeniu i ruchu podczas rozgrywki.

Wprowadzono nową mechanikę strzelania z unikatowymi urozmaiconymi animacjami, w tym ruch piłki przesuwającej się nad wyciągniętymi rękami bramkarza oraz całkowicie nowe reakcje piłkarzy po zmarnowanej lub wykorzystanej sytuacji pod bramką przeciwnika.

Totalną nowością w grze jest system Visible Fatigue, czyli przerobiony, zrównoważony system wytrzymałościowy. Zawodnicy będą dawać wyraźne znaki na boisku, gdy będą zmęczeni, a ich poziom wytrzymałości wpłynie na ich grę. W PES 2019 już nie będzie można trzymać sprintu przez cały mecz i biegać na pełnej szybkości. Tutaj będzie trzeba uważać na kondycje piłkarzy i ich wytrzymałość. Bieganie piłkarzem z bezmyślnie trzymanym przyciskiem sprintu spowoduje, że zawodnik w bardzo szybkim czasie straci siły i będzie popełniać więc strat.

Kolejną nowością jaka znajdzie się w grze to możliwość wykonywania szybkich zmian bez konieczności zatrzymywania rozgrywki. Wystarczy odpalić przycisk zmiany i szybko wybrać pozycje i piłkarza do zmiany.

Dokonano ulepszeń, aby ruch piłki stał się bardziej naturalny i zróżnicowany. Trajektoria piłki opiera się teraz na postawie i sposobie kopnięcia piłki. Również sytuacje, takie jak piłka odbijająca się od ciała bramkarza lub uderzenie obrońcy podczas bloku, mają bardziej realistyczne odwzorowanie.

W myClub zostaną wprowadzone największe zmiany od momentu powstania tego trybu. Za dużo Konami nie zdradziło, ale na pewno zmieni się cała oprawa wizualna. Zostaną wprowadzone nowe karty zawodnicze, których przykładowy wygląd możesz sprawdzić na powyższej grafice. W samym trybie mają pojawić się specjalne wersje różnych zawodników, których będzie można zdobyć na wiele sposób. Oczywiście, nie zabraknie Legend, które uzupełnią Twój zespół. Poniżej przedstawiamy grafikę jakie Legendy na pewno znajdą się w PES 2019. Pozostałe będą ogłoszone w późniejszym terminie.

Tryb PES League również zostanie poddany modyfikacji w tym trybie. Pojawią się tygodniowe zmagania, w których będziesz mógł rywalizować  z przeciwnikami o podobnych umiejętnościach. Twoje wyniki będą później wpływać na to w jakiej dywizji znajdziesz się. Im lepiej będziesz grać, tym z lepszymi przeciwnikami będziesz rywalizować. Dodatkowo mają pojawić się różne nagrody za awans do najwyższej ligi.

Master League również zostanie usprawniona. W tym trybie zostanie wprowadzony przedsezonowy turniej – International Champions Cup. Ulepszono system negocjacji transferów i zarządzanie budżetem klubu. Dodano opcje odsprzedaży i możliwość skorzystania z opcji „czystego arkusza”, aby strategia była potrzebna nie tylko na boisku, ale także przy zarządzaniu klubem. Ostatnią nowością ma być wprowadzenie większej ilości licencjonowanych lig do tego trybu.

No właśnie, licencje. W zapowiedzi nie padły żadne szczegóły, mamy suchą informacje, że w grze znajdą się nowe w pełni licencjonowane rozgrywki. Szczegóły na ten temat mają zostać ujawnione w późniejszym terminie. Być może zbliżające się E3 odsłonie część kart związanych z tym tematem. Na pewno w czerwcu zobaczymy PES 2019 w grywalnej wersji. Targi E3 to przecież najlepszy moment na promocje.

PES 2019 można już zamawiać przedpremierowo w Xbox Marketplace, PlayStation Store i Steam (PC).