Oficjalnie: eFootball PES2020 pojawi się na rynku we wrześniu

Dziś Konami zapowiedziało kolejną część Pro Evolution Soccer, która zadebiutuje na rynku we wrześniu. Gra pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Pierwszą nowością jaką można zauważyć, to zupełnie nowa nazwa gry. Do tej pory rozgrywki eFootball.pro, których założycielem jest Gerard Pique, stanowiły oddzielne miejsce do rywalizacji dla najlepszych graczy. W nadchodzącej edycji eFootball ma zastąpić dotychczasowe rozgrywki Pesleague, więc nie bez powodu ich marka promowana jest również w nazwie samej gry.

Konami i FC Barcelona podpisali nową, czteroletnią umowę na mocy, której kataloński klub stał się ponownie globalnym partnerem marki Pro Evolution Soccer. Dzięki temu, w grze znajdziemy stadion Camp Nou, legendy FC Barcelony w trybie myClub oraz Messiego na okładce samej gry. Kolejnym potwierdzonym partnerem gry został ponownie Arsenal Londyn.

Premiera gry odbędzie się 10 września br. eFootball PES2020 dostępne będzie w dwóch wersjach:

Standardowej, która będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. Dodatkowo oferować będzie bonusy związane z trybem myClub.

Drugą wersją jest edycja Legend, która w odróżnieniu od wersji standardowej, będzie dostępna wyłącznie poprzez cyfrową dystrybucje.

Konami chwali się licznymi usprawnieniami związanymi z wizualnym aspektem gry. Pojawi się nowy tryb gry o nazwie Match Day. Master League ma wreszcie otrzymać zmiany, na które czekają gracze. W kwestii gameplayu została usprawniona fizyka piłki, jeszcze bardziej urealniona gra w defensywie, wprowadzenie nowego dryblingu (Finest Dribble), dodano nowe umiejętności i techniki, wprowadzono nowy system interakcji zawodników na boisku o nazwie INSPIRE oraz ulepszono przyjmowanie piłki w różnych boiskowych sytuacjach.

W ciągu kolejnych dni spodziewać się można jeszcze więcej materiałów z eFootball PES2020, wliczając w to pierwsze filmiki bezpośrednio ukazujące nowy gameplay w akcji.