Nowy sezon rozgrywkowy PES Championship Series

Nadszedł czas, aby poinformować Was o planowanych przez nas rozgrywkach z cyklu PES Championship Series w najnowszą odsłonę produkcji Konami – eFootball PES 2020.

Nowy dystrybutor był znaczącym elementem w układaniu planów na nowy sezon rozgrywkowy. Zmienił się dystrybutor, zmieni się również sezon turniejowy, który w naszym wykonaniu będzie najprawdopodobniej dwuwymiarowy. Od tej pory turnieje PES Championship Series stają się niezależną platformą do rywalizacji w ramach, której będziemy realizować własne pomysły i projekty w żaden sposób nie narzucone przez Cenegę i Konami. Z tego też powodu sezon będzie bardziej okrojony niż to było dotychczas. Szczegóły na temat nowego sezonu znajdziecie w dalszej części postu.

Cenega ma własną wizje organizacji turniejów, którą będzie chciała realizować w ramach akcji promocyjnych eFootball PES 2020 w różnych miastach w kraju. Oficjalnej zapowiedzi i szczegółów odnośnie tego projektu możecie spodziewać się w terminie zbliżonym do premiery gry lub chwile po niej (około lub po 10 września).

PES CHAMPIONSHIP SERIES – SEZON ROZGRYWKOWY 2019/20

Wróćmy do naszych rozgrywek, które w porównaniu z poprzednimi latami, zostaną zmodyfikowane. Poniżej prezentujemy grafikę zapowiadającą nowy sezon.

Jaka jest pewność, że finał odbędzie się? Ano taka, że w całości my za to odpowiadamy i nie jesteśmy uzależnieni od żadnego podmiotu, który decydowałby czy event finalnie zostanie zorganizowany, czy też nie. Ponadto, najważniejszym aspektem jest to, że to Wy jako gracze stajecie się współorganizatorami, ponieważ 75% funduszy na realizacje tego finałowego turnieju pochodzić będzie z wpisowego z zawodów rankingowych (25%/na turniej, ogólnie 70% wkład turniejowy, a 30% sponsorski, który już w tym momencie jest zagwarantowany, a może być jeszcze zwiększony). Cała kwota przeznaczona będzie na nagrody dla TOP 3. Finały PES Championship Series planowane są w ramach dużego eventu gamingowego z jedną z największych organizacji zajmujących się esportem w Polsce, więc spodziewać się możecie świetnego wydarzenia, które podsumuje cały sezon i wyłoni najlepszego gracza w eFootball PES2020. Wstępny termin to drugi kwartał 2020 roku.

Poniżej prezentujemy terminarz turniejowy, który będzie obowiązywał w nowym sezonie.

Kolejność miast, w których odbędą się turnieje rankingowe może (ale nie musi) ulec zmianie, ale wstępnie tak to właśnie prezentuje się. Sezon rozpocznie się w kultowym Lafayette, a zakończy w Łodzi. Data pierwszego turnieju już niebawem zostanie ujawniona. Ranking turniejowy będzie liczony w taki sam sposób jak było to dotychczas. Rozgrywki odbywać się będą w formacie 1vs1. Regulamin turniejowy zostanie niebawem zaktualizowany pod nowy sezon. Do finałów awansuje TOP 10 najlepszych graczy z rankingu indywidualnego. Jedno miejsce zarezerwowane jest dla dzikiej karty.

W przypadku rozgrywek online, to odbywać się będą one na tej samej zasadzie jak było w zeszłym sezonie – TOP 5 promowane do finału, punktacja naliczona od ćwierćfinału. Łącznie odbędzie się 10 turniejów. O każdych zawodach będziemy informować zarówno na naszej stronie, FB i grupie Pesleague Polska.