Mistrzostwa Polski 2018 – wyniki, zdjęcia

W minioną sobotę odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski w Pro Evolution Soccer 2018 organizowane przez dystrybutora gry, firmę Techland, gdzie 20 najlepszych graczy oraz cztery najlepsze drużyny w kraju rywalizowały o najbardziej prestiżowy tytuł na polskiej scenie. 

Impreza rozpoczęła się od rywalizacji w turnieju indywidualnym, gdzie po fazie grupowej było już wiadomo, że Adeksms (Mistrz Polski 2017) nie obroni w tym roku tytułu. Za sensacje fazy grupowej można uznać brak awansu DawidaSMS13 do fazy playoff, który był jednym z faworytów do wygrania całego turnieju. W pozostałych grupach nie było tak dużych niespodzianek i w rundzie pucharowej zameldowali się kolejno: Bolek i Smolik (grupa A), Dawid P i Armandopl (grupa B), Janciopl i Nieswiec1913 (grupa C) oraz Brunkson & Kamyyl93 (grupa D). Wszystkie wyniki fazy grupowej rozgrywek możecie sprawdzić TUTAJ.

W fazie pucharowej jako pierwsi do akcji wskoczyli Brunkson i Nieswiec1913. Rywalizacja w tej fazie odbywała się w formacie dwumeczu. Brunkson bardzo dobrze wszedł w pierwszy mecz, po którym mógł już rozstrzygnąć rywalizacje na swoją korzyść. Jednak brak koncentracji i zimnej krwi w niektórych sytuacjach sprawiło, że ostatecznie pierwszy mecz wygrał 3-2. W drugim meczu przebudził się wreszcie Nieswiec1913, który kontrolował cały mecz i gdy zanosiło się na dogrywkę (prowadził 2-1, a w rywalizacji był remis 4-4), strzelił gola, który dał mu awans do półfinału turnieju. W pozostałych konfrontacjach Dawid P wygrał ze Smolikiem 6-3 po dogrywce, Bolek przegrał z Armandopl 1-2, a Janciopl musiał uznać wyższość Kamylla93, z którym przegrał 3-4.

W pierwszym półfinale zmierzył Kamyyl93 i Armandopl (foto powyżej). To był pojedynek, który dostarczył najwięcej emocji w tej fazie turnieju. W 1 meczu lepszy okazał się Kamyyl93 wygrywając skromnie 1-0. W meczu rewanżowym Armandopl udało się odrobić straty (wygrał również 0-1) i doprowadzić do trzeciego, decydującego starcia. W trzecim meczu padł wynik 0-0, więc potrzebne były karne, aby wyłonić zwycięzce. Tutaj, umiejętności bramkarskie przewyższały strzeleckie o czym niech świadczy aż 9 obronionych karnych przez bramkarzy obu graczy. Decydującego karnego udało się strzelić Kamyylowi93 i to właśnie zawodnik Elite eSport Team znalazł się w finale Mistrzostw Polski 2018.

W drugim półfinale Dawid P (OSP Team) mierzył się z Nieswiecem1913 (Wataha). Tutaj też emocji nie brakowało w dwumeczu i walka była do samego końca. W odróżnieniu do pierwszego półfinału, w tym obaj zawodnicy gole strzelali, a jednego więcej udało się zdobyć Nieswiecowi1913, który ostatecznie pokonał Dawida P w stosunku 6-5 i zameldował się w finale.

Zanim rozpoczął się finał, rozegrano mecz o 3 miejsce na podium pomiędzy Armandopl i Dawid P (foto powyżej). Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Dawid wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem, ale w ostatnich sekundach pierwszej połowy Armandopl doprowadził do wyrównania strzelając gola piętką z bliskiej odległości. W 56 minucie Dawid P zmarnował świetną szanse na ponowne objęcie prowadzenia. Lukaku w dobrej sytuacji trafił słupek. Co nie udało się wcześniej, wyszło w 63 minucie. Dawid P ponownie wyszedł sam na sam z bramkarzem Armandopl i strzelił gola na 2-1. Kolejne minuty upływały, a wynik pozostawał bez zmian. W 74 minucie ładnie pograł piłką w polu karnym Armandopl i wykorzystał błąd w ustawieniu obrońców przeciwnika strzelając wyrównującego gola. Gdy wszyscy szykowali się na dogrywkę, w 91 minucie Armandopl pokręcił w polu karnym obrońcami, jego dośrodkowanie odbiło się od innego zawodnika, Dawid P chcąc wykopać piłkę jak najdalej swojej bramki trafił zawodnika Armandopl, który znalazł się niespodziewanie w znakomitej sytuacji i strzelił decydującego gola na wagę 3 miejsca w Mistrzostwach Polski.

Przyszedł czas na wielki finał Mistrzostw Polski, w którym zmierzyli się Nieswiec1913 i Kamyyl93. Dla obu dotarcie do tej fazy turnieju było największym osiągnięciem. Początkowa faza meczu nie przyniosła emocji. Gorąco zaczęło się dziać w 25 minucie, kiedy to Kamyyl93 ładnie rozprowadził akcje po skrzydle i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Jednak próba lobowanie bramkarza przeciwnika okazała się nieskuteczna. Chwile później zmarnowana sytuacja zamieściła się na Kamyylu. Nieswiec1913 strzałem z dystansu, w długi róg, objął prowadzenie w meczu. w 35 minucie Kamyyl93 miał idealną szanse na wyrównanie. Ładnie nawinął obrońcę i strzelił technicznym strzałem po długim rogu, jednak piłka minęła słupek o kilka centymetrów. Chwile później w doskonałej sytuacji znalazł się Nieswiec1913, który w zamieszaniu w polu karnym Kamyyla93 trafił w poprzeczkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy Nieswiec1913 podwyższył prowadzenie. Ładna wymiana podań w polu karnym zakończona plasowanym strzałem w lewy róg bramki przyniosła drugiego gola. W drugiej połowie Nieswiec1913 skupił się bardziej na obronie wyniku, niż atakowaniu. w 56 minucie Kamyyl93 ponownie wychodzi na sam na sam z bramkarzem i po raz kolejny przegrywa ten pojedynek. W kolejnych minutach Kamyyl93 co raz bardziej odkrywał się, aby więcej zawodników przesunąć do linii ataku. Niestety, finalnie to nie przyniosło pożądanego sukcesu. Nieswiec1913 utrzymał wynik z 1 połowy i po raz pierwszy w historii został Mistrzem Polski 2018!

TOP 3 – Podium
I miejsce – Nieswiec1913 (Wataha)
II miejsce – Kamyyl93 (Elite eSport Team)
III miejsce – Armandopl

Po rozstrzygnięciu rywalizacji w formacie 1v1, przyszedł czas na zawody drużynowe, w których wzięły udział OSP Team, Adrenaline.pl Esport Team, Wataha i Mistrzowie Pada. Pierwszy pojedynek pomiędzy Adrenaline.pl eSport Team, a Wataha był jednostronnym widowiskiem. Drużyna Bolka nie dała absolutnie żadnych szans przeciwnikom wygrywając pewnie każdy swój meczu, co w ogólnym rozrachunku dało wynik 4-0. O wiele ciekawiej było w konfrontacji OSP Team (obrońcy tytułu) z Mistrzami Pada. Tutaj potrzebny był mecz dogrywkowy w formacie 2v2, aby rozstrzygnąć losy pojedynku. Po bardzo zaciętym pojedynku OSP wygrało 1-0 i zameldowało się w finale Klanowych Mistrzostw Polski. Natomiast w meczu o 3 miejsce, Mistrzowie Pada mierzyli się z Watahą.

Konfrontacja Mistrzów Pada i Watahy dostarczyła sporo emocji. Po czterech seriach meczów wynik był remisowy 2-2, więc potrzebna była ponownie runda dogrywkowa w formacie 2-2. W piątym, decydującym, spotkaniu sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Mecz obfitował w wiele goli, jednak to Mistrzowie Pada ostatecznie strzelili ich więcej i drugi raz z rzędu kończą Mistrzostwa na trzecim miejscu. W finale OSP Team mogło obronić tytuł Mistrzów Polski zdobyty rok temu, ale Adrenaline.pl eSport Team postawiło wysokie wymagania, co widać było w każdym spotkaniu. Wynik? 4-0 dla Adrenaline.pl eSport Team, które debiutując w tym sezonie w drużynowej rywalizacji zdobyło najważniejsze trofeum i zostali nowymi Mistrzami Polski.

TOP 3 – Podium klanowe
I miejsce – Adrenaline.pl eSport Team (Bolek, Kruszan, Trzcina, FCbStyniu)
II miejsce – OSP Team (Dawid P, Kamil P, Marcin Es, DamianPES34)
III miejsce – Mistrzowie Pada (DawidSMS13, Adeksms, Mocherek, Kwiato10)

Nagrody dla TOp 3 w obu formatach ufundowała firma Techland oraz Genesis.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w zakładce Galeria. Cały event można obejrzeć sobie na powtórce TUTAJ.