Koniec sezonu PESCS 2017/18. DawidSMS13 i OSP Team zwycięzcami w rankingach

29 kwietnia odbył się ostatni turniej w bieżącym sezonie. Była to ostatnia szansa na zdobycie punktów rankingu indywidualnym, klanowym oraz wywalczenia miejsc w Mistrzostwach Polski.

Po raz pierwszy w historii rankingu indywidualnego zdarzyła się historia, gdzie najlepszy gracz z poprzedniego sezonu zwycięża również w kolejnym. Taka właśnie historia zdarzyła się w przypadku DawidSMS13, który po raz drugi z rzędu tryumfuje w rankingu indywidualnym. Walka była do samego końca, ponieważ Nieswiec1913 miał wielką szanse na wygranie klasyfikacji, gdyby wygrał turniej w Częstochowie (przegrał w finale). Nie udało się, i po zaciętej walce na przestrzeni całego sezonu, musi zadowolić się drugim miejscem, co i tak w jego przypadku jest dużym osiągnięciem analizując jego wyniki z poprzedniego sezonu. Trzecie miejsce zajął Misiek_LFC, który wygrywając ostatnie zawody prześcignął Barole i Kruszan.

Rywalizacja o TOP 3 klasyfikacji indywidualnej stanowiła część emocji jakie towarzyszyły przy turnieju. Walka również działa na pozostałych miejscach w TOP 10, które kwalifikowały się automatycznie do Mistrzostw Polski 2018. Najbardziej gorąco było w dolnej części „dziesiątki”, gdzie gracze więcej czasu spędzali z kalkulatorem niż z padem w ręku. Ostatecznie z klasyfikacji indywidualnej awansuje nie dziesięciu, a jedenastu graczy, ponieważ na jednej pozycji znajduje się dwóch zawodników z taką samą ilością punktów. O olbrzymim szczęściu musi mówić Kundel, który dzięki tej sytuacji awansował z dziesiątego miejsca na finały.

PESCS 2017/18 – KLASYFIKACJA INDYWIDUALNY 

O wiele mniej emocji było w rywalizacji klanowej. Tutaj prawie wszystko jasne było już przed zawodami. Tylko cud mógłby się zdarzyć, aby Lag Team lub Elite eSport Team mogło w ostatnim turnieju zapunktować na tyle wysoko, aby przeskoczyć kogoś z TOP 4. Cudu nie było i rywalizacja toczyła się jedynie o poszczególne miejsca w rankingu. Bardzo dobry występ drużyny OSP Team sprawił, że to oni rzutem na taśmę wygrywają klasyfikacje klanową. Aktualnie Mistrzowie Polski w formacie drużynowym będą bronić tytułu na finałach, gdzie rywalizacja odbywa się w formacie 1vs4, 2vs3.

PESCS 2017/18 – KLASYFIKACJA KLANOWA

Już niedługo na naszych łamach przeczytacie sprawozdanie z turnieju i podsumowanie sezonu 2017/18.