Jancio zwycięzcą turnieju w Krakowie

W minioną niedziele odbył się czwarty turniej rankingowy. Tym razem zawody odbyły się w Krakowie. Główną nagrodą był fotel gamingowy marki IMBAseat.

Zawody ponownie odbyły się w lokalu BarOn, udział wzięło 55 graczy, którzy walczyli nie tylko o nagrody i puchary, ale również o punkty do klasyfikacji indywidualnej. Tradycyjnie turniej składał się z fazy grupowej i pucharowej. W meczu o 3 miejsce i finale obowiązywał system BO3. Faworytem turnieju był świeżo upieczony reprezentant kadry eFutbol zarządzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej – Jancio. Ponadto, własnie Jancio wygrał poprzednia edycje turnieju w Krakowie. Wśród zawodników, którzy również typowani do wygrania turnieju byli m.in. Brunkson oraz Nieswiec1913.

Finalnie, po 9 godzinach zmagań, najlepszy okazał się ponownie Jancio, który powtórzył sukces sprzed roku. W finale zmierzył się z Dawidem P, który wreszcie przełamał niemoc turniejową i dotarł do strefy medalowej. Finał rozgrywany był w systemie BO3. Jancio wygrał z Dawidem w stosunku 2-0 i wygrał fotel gamingowy, nagrodę pieniężną oraz pamiątkowy puchar. Przybliżył się mocno również do awansu na finałowy turniej, w którym zmierzy się 16 najlepszych graczy w sezonie 2019/20 OFFLINE i ONLINE. Najniższy stopień podium zajął Zary_STRZ, który okazał się lepszy od Brunksona w stosunku 2-0 (BO3). Dla Zary_STRZ jest to największy sukces w dotychczasowych startach w rozgrywkach.