Informacje na temat rozgrywek drużynowych w sezonie 2019/20

Jak mogliście zauważyć w naszej zapowiedzi nowego sezonu rozgrywek PES Championship Series, nie zamieściliśmy żadnej informacji o drużynowym formacie. Dziś chcemy Wam zaproponować jedyny pomysł, aby ten format rywalizacji został uwzględniony w sezonie turniejowym.

Większość drużyn poznała już naszą propozycje, ale dziś chcemy to oficjalnie zapowiedź, tak aby też inne osoby/drużyny chcące wziąć udział w tych rozgrywkach miały świadomość na jakiej zasadzie będą one odbywać się.

ROZGRYWKI DRUŻYNOWE 2019/20

Cały format rozgrywek nie ulega zmianie w nadchodzącym sezonie. Aby móc założyć drużynę i wziąć udział w rozgrywkach należy posiadać w zespole minimum 4 graczy. Maksymalna liczba również nie ulega zmianie i wynosi 8. System naliczania punktów i rozgrywki w finale również pozostają w nie zmienionym schemacie. Przypominamy, że ostatnim mistrzami w formacie drużynowym jest ekipa Adrenaline.pl eSport Team.

Z racji tego, że rozgrywki PES Championship od nadchodzącego sezonu stają się rozgrywkami niezależnymi, a i dystrybutor gry w Polsce nie jest zainteresowany tym formatem, to proponujemy wprowadzenie opłaty dla każdego klanu za udział w sezonie rozgrywkowym. Jest to jedyny sposób, aby finał drużynowy mógł się odbyć i miał zagwarantowane nagrody dla TOP 3. Turnieju „o uścisk dłoni” nie mamy zamiaru organizować.

Wpisowe wynosić będzie 50 zł od członka klanu. Jeżeli klan XYZ ma w swoim szeregu ośmiu zawodników, to całkowita kwota wyniesie 400 zł. Jeżeli drużyna ABC ma czterech graczy, to wówczas klan zapłaci 200 zł itd. Cała kwota przeznaczana jest na nagrody i jej ostateczna suma zostanie ogłoszona przed drugim turniejem rankingowym.

Rozumiemy, że dla niektórych może stanowić to problem z racji innych wrześniowych wydatków, dlatego dajemy wszystkim ekipom czas do 15 października na wpłatę wpisowego. I teraz bardzo ważna kwestia odnośnie braku wpisowego:

  • Jeżeli np. klan ABC nie opłaci do tego czasu wpisowego, to zostanie wykreślony z rozgrywek.
  • Jeżeli klan ABC opłaci 3 z 4 graczy, to również zostanie wykreślony z rozgrywek, a wysłane wpisowe zostanie zwrócone.
  • Jeżeli klan XYZ opłacił 6 z 8 swoich graczy, to zawodnicy, którzy nie zostali opłacenie zostaną wykreśleni z rozgrywek i drużyna przystąpi do rywalizacji z 6 zawodnikami itd.

15 października poinformujemy Was jaka kwota została zebrana. W między czasie będziemy starać się uzyskać dodatkowe nagrody rzeczowe. Termin na opłacenie wpisowego nie może być dłuższy z tego powodu, że niektóre zgłoszone zespoły po np. dwóch turniejach rankingowych stwierdzą, że nie mają szans na awans lub po prostu stracili ochotę do dalszej rywalizacji i zrezygnują automatycznie z opłacenia sezonu. Nie chcemy do tego dopuścić, dlatego został wprowadzony termin płatności.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ?

Zgłoszenia drużyn chcących brać udział w rozgrywkach PES Championship Series w sezonie 2019/20 przyjmujemy do 24 września. Aby zgłosić drużynę należy wysłać wiadomość na adres e-mail: klany@pescs.pl zawierając w niej następujące informacje:

  • Nazwa drużyny
  • Ksywy graczy (minimum czterech – maksymalnie ośmiu)
  • Logotyp drużyny (jeżeli klan posiada taki)
  • Informacje kto jest kapitanem zespołu

Po poprawnym zgłoszeniu otrzymacie od nas wiadomość zwrotna o dodaniu drużyny do rozgrywek i danymi do konta, aby opłacić wpisowe. Żeby proces wpisowego przebiegał bez problemów, prosimy o wpłatę całości jednym przelewem, a nie dzielenie go na kilka.

Uwaga! W przypadku, gdy do rozgrywek zgłoszą się cztery lub mniej ekip, to rozgrywki są anulowane, a wysłane wpisowe zostanie zwrócone. Przypominamy, że do finału offline awansują cztery najlepsze ekipy z ogólnego rankingu drużynowego, który bazuje na wynikach graczy w turniejach offline organizowanymi przez nas. Regulaminy w formacie drużynowym i indywidualnym zostaną jutro zaktualizowane na nowy sezon i dostępne będą zarówno na naszej stronie, jak i forum.

Jeszcze dziś oficjalna zapowiedź pierwszego turnieju rankingowego, który odbędzie się 29 września w kultowym Lafayette.