Cenega przejmuje dystrybucje Pro Evolution Soccer. Czy będzie nowy sezon?

W miniony poniedziałek oficjalnie zostało potwierdzone, że nowy dystrybutorem Pro Evolution Soccer w Polsce została firma Cenega, która również pełnić będzie tę funkcje na rynku węgierskim.

Cenega po raz pierwszy w swojej historii będzie dystrybuować PES-a w naszym kraju, więc automatycznie pojawiają się pytania odnośnie kontynuacji sezonów turniejów, pomysłu na promocje PES-a w Polsce, lokalizacji itd. Dokładnie ta sama sytuacja jaka była w momencie, gdy Techland przejął prawa do wydawania PES-a w Polsce. Różnica wówczas była taka, że Techland zrobił to na tydzień przed ówczesną premierą PES 2017 (i znakomicie wszedł marketingowo współorganizując z nami kapitalny event na WGW 2016, gdzie do wygrania była konsola PS4 Pro i bilety na mecz Ligi Mistrzów w Dortmundzie). Tutaj Cenega ma prawie półtora miesiąca na „wymyślenie” strategii marketingowej. Oczywiście, dla graczy najważniejszą informacją jest to, czy odbędzie się sezon turniejowy w formacie OFFLINE i ONLINE. Czy będą Mistrzostwa Polski, czy gra będzie zlokalizowana (polska wersja gry).

O ile wiadomo było już dużo wcześniej, że eFootball PES2020 na pewno nie będzie wydany w polskim języku, tak kwestia turniejowa pozostawała niewiadomą. Spotkaliśmy się z przedstawicielem Cenegi, aby porozmawiać i poznać ich stanowisko w tej sprawie. Rozgrywki PES Championship Series przez ponad 4 lata były rozgrywkami oficjalnymi w Pro Evolution Soccer w Polsce, więc czujemy zobowiązanie o informowaniu Was (społeczności) o tym jak sprawy wyglądają na tę chwile. Oczywiście, nasza rozmowa miała charakter prywatny, nie padły na niej żadne oficjalne zapewnienia, ale możemy poinformować, że Cenega jest zainteresowana kontynuacją turniejowych sezonów, jak i organizacją Mistrzostw Polski w eFootball 2020. Tak, brzmi to dosyć dyplomatycznie i mało z tego wynika, ale tutaj ważne jest również stanowisko Konami oraz ich turniejowe plany związane z eFootball PES2020. Oficjalne rozgrywki Konami ponownie zostaną zreformowane i dopóki japońska firma nie przedstawi swoich planów odnośnie turniejów (i ich wpływu na polski region), nie pojawią się informacje na temat nowego sezonu turniejowego w Polsce. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień, to do końca sierpnia dostaniecie od nas informacje, co z nowym sezonem turniejowym, a na pewno to stanie się do premiery gry (tj. do 10 września).

Oczywiście, w grę wchodzi również najczarniejszy scenariusz, że jednak nie odbędzie się nowy sezon i społeczność zostanie pozostawiona na przysłowiowym lodzie. Ale cytując klasyka – dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Jeżeli pojawią się nowe informacje, oficjalne stanowiska lub zapewnienia, to Was o tym poinformujemy. Śledźcie nasz profil na FB na bieżąco.