Oficjalnie: eFootball PES2020 pojawi się na rynku we wrześniu

Post thumbnail

Dziś Konami zapowiedziało kolejną część Pro Evolution Soccer, która zadebiutuje na rynku we wrześniu. Gra pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Pierwszą nowością jaką można zauważyć, to zupełnie nowa nazwa gry. Do tej pory rozgrywki eFootball.pro, których założycielem jest Gerard Pique, stanowiły oddzielne miejsce do rywalizacji dla najlepszych graczy. W nadchodzącej edycji eFootball ma zastąpić dotychczasowe rozgrywki Pesleague, więc nie bez powodu ich marka promowana jest również w nazwie samej gry.

Konami i FC Barcelona podpisali nową, czteroletnią umowę na mocy, której kataloński klub stał się ponownie globalnym partnerem marki Pro Evolution Soccer. Dzięki temu, w grze znajdziemy stadion Camp Nou, legendy FC Barcelony w trybie myClub oraz Messiego na okładce samej gry. Kolejnym potwierdzonym partnerem gry został ponownie Arsenal Londyn.

Premiera gry odbędzie się 10 września br. eFootball PES2020 dostępne będzie w dwóch wersjach:

Standardowej, która będzie dostępna zarówno w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. Dodatkowo oferować będzie bonusy związane z trybem myClub.

Drugą wersją jest edycja Legend, która w odróżnieniu od wersji standardowej, będzie dostępna wyłącznie poprzez cyfrową dystrybucje.

Konami chwali się licznymi usprawnieniami związanymi z wizualnym aspektem gry. Pojawi się nowy tryb gry o nazwie Match Day. Master League ma wreszcie otrzymać zmiany, na które czekają gracze. W kwestii gameplayu została usprawniona fizyka piłki, jeszcze bardziej urealniona gra w defensywie, wprowadzenie nowego dryblingu (Finest Dribble), dodano nowe umiejętności i techniki, wprowadzono nowy system interakcji zawodników na boisku o nazwie INSPIRE oraz ulepszono przyjmowanie piłki w różnych boiskowych sytuacjach.

W ciągu kolejnych dni spodziewać się można jeszcze więcej materiałów z eFootball PES2020, wliczając w to pierwsze filmiki bezpośrednio ukazujące nowy gameplay w akcji.