PESCS 2017/18 Tomaszów Mazowiecki – Podsumowanie turnieju

Post thumbnail

W minioną niedziele odbył się szósty turniej rankingowy z cyklu PES Championship Series w sezonie 2017/18. Sprawdźcie co działo się na zawodach w Tomaszowie Mazowieckim.

Zanim przejdziemy do podsumowania i analizy turnieju, najpierw przedstawimy Wam grupy jakie zostały rozlosowane parę dni przed imprezą.

Przed startem fazy grupowej zweryfikowano listę i za trzech nieobecnych graczy (Grzeń, Smolik, Felipe) weszli zawodnicy Emtees (Grupa A), Olo (Grupa H) i Miler (Grupa C). W rundzie zasadniczej obyło się bez niespodzianek, choć było blisko tego, aby DawidSMS13 nie wyszedł ze swojej grupy (ostatecznie udało mu się to poprzez lepszy bilans punktowy w porównaniu do innych czwartych miejsc). Reszta graczy faworyzowana w swoich grupach wykonała swoją robotę i bez większych problemów zameldowała się w rundzie play-off, gdzie zaczęły się prawdziwe emocje.

Już w 1/16 mieliśmy starcie wysokiego kalibru – Barola vs DawidSMS13. Pojedynek ciężkiej wagi również ze względu na ranking indywidualny, w którym Barola jest trzeci, a DawidSMS123 jest pierwszy. Dla Baroli była to szansa, aby odrobić stratę punktową i zbliżyć lub nawet prześcignąć Dawida. Po zaciętym boju zwyciężył DawidSMS13 (2-0). W drugim bardzo interesującym pojedynku Marcin Es pokonał 2-0 Kruszana. W pozostałych meczach awans wywalczyli: Nemsik, Nieswiec1913, Bolek, Hałi, Lukacfc, Brunkson, Kwiatek, Kamil P, Darthur, FCBStyniu, Pejka, Emtees i Tomo.

1/8 zaczęła się od sensacji i jednocześnie pogromu. Faworyzowany do zwycięstwa w turnieju Nieswiec1913 został zdemolowany przez Nemsika aż 2-8. Wynik tym bardziej szokujący ze względu na to, że Nemsik w tym sezonie prezentuje się przeciętnie, gdzie wyjście z grupy było dla niego problematycznym zadaniem. W tym meczu już po 20 minutach nie było co zbierać – 4:0 na tablicy wyników mówiło samo za siebie. W innym ciekawym pojedynku Brunkson ograł spokojnie 3-1 Lukecfc, a Darthur wyeliminował Kamila P wygrywając mecz skromnie 1-0. DawidSMS13 pokonał 3-1 Milera, Kwiatek wygrał z Marcinem Es 2-1, a Pejka nie sprostał zadaniu i nie dał sobie rady z FCBStyniu (0-2). Do kolejnej rundy również awansował Bolek i Emtees.

Ćwierćfinałowe konfrontacje rozpoczęły się od gładkiego zwycięstwa Emteesa, który mierzył się z FCBStyniu (3-0). W drugim ćwierćfinale potrzebny był konkurs rzutów karnych, aby rozstrzygnąć losy rywalizacji pomiędzy Darthurem, a Kwiatkiem. Lepiej „jedenastki” wykonywał Kwiatek i to on jako drugi zakwalifikował się do półfinału. DawidSMS13 nie popełnił błędu Nieswieca1913 i nie zlekceważył Nemsika. Wynik? 6-1 dla Dawida i bardzo pewny awans do strefy medalowej. W ostatnim, wydawać się mogło, najciekawszym pojedynku tej fazy turnieju Bolek przegrał 0-3 z Brunksonem, który ponownie udowodnił wysokie umiejętności.

Półfinały rozpoczęły się od pojedynku Emteesa z Kwiatkiem. Cały mecz był pod kontrolą Emteesa, który nie pozwolił na zbyt wiele Kwiatkowi ogrywając go pewnie 3-1. W drugim półfinale emocji było już więcej. DawidSMS13 mierzył się z rewelacją turnieju – Brunksonem. Mecz był bardzo wyrównany, ale skuteczniejszy był Brunkson, który wykorzystał dwie świetne okazje. Dawid odpowiedział tylko jednym, kontaktowym trafieniem. Mecz kończy się zwycięstwem Brunksona 2-1.

W meczu 3 miejsce doszło do rywalizacji między klanowej. Kwiatek i DawidSMS13 reprezentuje barwy tego samego klanu – Mistrzowie Pada. Plan był, aby spotkali się obaj w finale, ale obaj przegrali swoje mecze półfinałowe i między sobą rozstrzygnąć musieli kto zdobędzie trzecie miejsce. Murowanym faworytem oczywiście był DawidSMS13, który udowodnił to później na boisku nie dając Kwiatkowi żadnych szans i wygrywając mecz 4-1.

W wielkim finale spotkało się dwóch graczy, którzy w tym sezonie nie doszli tak wysoko w zawodach. Ba, żaden z nich nigdy nie grał w finale turniejów rankingowych. Faworyt? Ciężko było wskazać, choć analizując jakich przeciwników mieli obaj gracze, to można było uznać, że delikatną przewagę miał tutaj Brunkson, który po drodze wyeliminował m.in. DawidaSMS13 i Bolka. Cały przebieg meczu można obejrzeć poniżej. Mecz był wyrównany, z okazjami dla obu stron. Jednak to Brunkson pierwszy wykorzystał swoją szanse i objął prowadzenie. Emtees miał wiele szans, aby strzelić wyrównującego gola, ale wszystkie były marnowane. W 75 minucie Brunkson wyszedł sam na sam z bramkarzem i zamiast go minąć, próbował go przelobować, ale strzał był na tyle lekki, że Emtees zdołał złapać piłkę. Była to sytuacja, która mogła już zakończyć rywalizacje w finale. Piłkarskie porzekadło „zmarnowane sytuacje lubią się mścić” kolejny raz dało o sobie znać. W 87 minucie Emtees wyrównuje strzałem z 13 metrów w prawy róg bramki. W 90 minut nie udało się rozstrzygnąć pojedynku, więc potrzebna była dogrywka, która rozpoczęła się od mocnego uderzenia Emteesa. W 95 minucie strzelił gola na 2-1 precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki. Pomimo starań Brunksona, wynik do końca nie uległ zmianie. Emtees po dorgwyce pokonał 2-1 Brunksona i zgarnął Xbox One S.